ZA HRANICAMI SLOVENSKA (leto 2020)

Ateliér kováčskeho umenia UKOVMI pôsobí na Slovensku od roku 1998. Keďže sa majitelia zamerali predovšetkým na originálnu ručnú výrobu a dôraz položili na vysokú kvalitu svojich výrobkov, dnes už má firma zaregistrovanú značku na úrade priemyselných práv a jej logo reprezentuje produkt remeselného umenia nadštandardnej kvality a dizajnu.

V priebehu rokov svoje pôsobenie rozšírila aj do zahraničia. Česká republika je nám blízko nielen vzdialenosťou, ale aj jazykom a produkty UKOVMI tam putujú pomerne často.
Viaceré brány, ploty, zábradlia, svietidlá, svietniky a ďalšie doplnky však už našli svoje miesto aj v ďalších európskych krajinách v Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Francúzsku, Taliansku, Anglicku. Pýšiť sa nimi môžu aj za oceánmi v Austrálii a USA.

Niektoré výrobky si žiadajú montáž odborníkmi z UKOVMI priamo na mieste, mnohé sa len odosielajú dopravnou spoločnosťou.

V tomto článku sme pre vás vybrali aspoň niektoré ukážky z kovaných prác umeleckého kováčstva UKOVMI za hranicami:

Interiérové kované zábradllie s dreveným madlom vyrobené na Slovensku a zamontované v rodinnom dome v NEMECKU v meste Baar-Ebenhausen.

Zabradlie Zabradlie Zabradlie

Plná kovaná brána, bránka a poštová schránka vyhotovené pre klienta vo ŠVAJČIARSKU zaistili rodine dokonalé súkromnie.

Oplotenie Oplotenie Oplotenie

Tieto fotografie pochádzajú priamo z montáže kovanej brány a plota v NEMECKU v prímorskom meste Timmendorfer. Už samotný dizajn oplotenia prezrádza, že ide o rodinný dom v blízkosti mora.

Oplotenie Oplotenie Oplotenie

Z ČESKEJ REPUBLIKY sme vybrali rodinný dom v hlavnom meste v Prahe, pre ktorý sa na Slovensku vyrobila výnimočná brána s ručne kovaným erbom v strede znázorňujúcim vinič.

Oplotenie Oplotenie Oplotenie

Rovnako v ČECHÁCH blízko Brna stojí rodinný dom s atypickým oplotením nazvaným ,,Na divoko“. Umelecké spracovanie kovu vytvorilo nadčasový dizajn, ktorý pôsobí ľudovo, zároveň originálne a kvalitne.

Oplotenie Oplotenie Oplotenie

Ak vás ateliér kováčskeho umenia UKOVMI zaujal, viac sa môžete dozvedieť na www.ukovmi.com a v ESHOPE:www.ukovmi.eu. Po prekliknutí na iné jazyky, sa dozviete viac aj v anglickom, nemeckom, francúzskom a českom jazyku.

Do pozornosti vám dávame aj nemecké stránky: www.ukovmi.de a www.geschmiedeteleuchten.de.