KEĎ ŽELEZO JE VÁŠŇOU

Napísali o nás...

„Už na začiatku spolupráce s vami som veľmi rýchlo zistil, že zákazka za každú cenu nie je vašou prioritou. V krátkom čase sa vytvorila prirodzená symbióza medzi dodávateľom a klientom, ktorá sa niesla v duchu vzájomnej pomoci a pozitívneho vymieňania názorov. Len vďaka tomu sme sa dostali do spoločného cieľa. Presvedčil som sa, že na prvom mieste sú pre vás dlhodobá účelovosť, kvalita a dizajn. Preto vždy, keď potrebujem výnimočný kovaný doplnok obrátim sa na UKOVMI s. r. o.. Po tretej zákazke som mal záujem navštíviť firmu a vidieť výrobu. Chcem byť obklopený jedinečnými doplnkami a oceňujem pridanú hodnotu spolupráce s vami - doplnok s vašou pomocou vytváram sám. Vzdialenosť medzi výrobou a miestom realizácie nehrá žiadnu úlohu. Hoci sa drahšie zákazky nerobia naraz, môžem sa spoľahnúť, že vaša firma tu bude aj o desať rokov. Robíte produkty, ktoré majú ducha a tradíciu. Práca so železom je jedným z prvých dôležitých remesiel a aj preto si zaslúži rešpekt.“ Raymond Kopka, šéf odboru privátneho bankovníctva v UnicreditBank
Brána Zábradlie Popolník

V roku 1998 založili umelecký kováč Miroslav Poloha a jeho brat Martin Poloha firmu UKOVMI – umelecké kováčstvo. Ateliér je v malej dedinke Kanaš vzdialenej 8 km od mesta Prešov. Nosným pilierom spoločnosti UKOVMI sú diela tvorené ručnou prácou a zachovávanie tradičnej technológie výroby z prírodných materiálov. Ateliér sa zaoberá realizáciou exkluzívneho exteriérového a interiérového nábytku a doplnkov, z ktorých každý kus je originálom. Zákazníkom tu vyrobia presne na mieru a podľa želania stoličky a stoly, komody, postele, altánky, zariadenie do vínnych pivníc, kozubové súpravy, svietidlá, svietniky a pod. K špecializácii dielne patrí aj tvorba, dizajn a rekonštrukcia dobových či štýlových diel, vstupných brán, balkónov, zábradlí či mreží.

Referencie na webovej stránke firmy svedčia o tom, že produkcia ateliéru nie je iba funkčným a úžitkovým tovarom, ale predovšetkým umeleckým klenotom, ktorý nepodlieha módnym vlnám. Je zrejmé, že každá zákazka je pre ateliér výzvou vystihnúť alebo dotvoriť predstavu, štýl a cítenie klienta. Dodacia doba je 4 - 8 týždňov od dátumu záväznej objednávky alebo podľa dohody. Spolupráca s klientom je založená na osobnej konzultácii, na základe ktorej sú jeho požiadavky podkladom k zhotoveniu návrhu. Po vzájomnom telefonickom dohovore nie je problém klienta osobne navštíviť. Z tvorby ateliéru sa tešia klienti nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Časopis Top trendy v bývaní, ročník VII, vydané pre rok 2012

Luxusné interiérové zábradlie - galéria - exkluzívne kované zábradlie v rodinnom dome

Luxusné interiérové zábradlie - galéria - exkluzívne kované zábradlie v rodinnom dome

Doprajte si dúšok vína v pivnici zriadenej z vášne - luxusný nábytok ručne vyrábaný v UKOVMI

Doprajte si dúšok vína v pivnici zriadenej z vášne - luxusný nábytok ručne vyrábaný v UKOVMI

Kúpiť!Kovaná bočná lampa - vinič - luxusná lampa - svietidlo do obývačky, vinnej pivnice, reštaurácie, na chalupu...

Kovaná bočná lampa - vinič - luxusná lampa - svietidlo do obývačky, vinnej pivnice, reštaurácie, na chalupu...

Kúpiť!Svietnik s názvom Pokušenie - strom s jablkom a hadom - umelecké dielo

Svietnik s názvom Pokušenie - strom s jablkom a hadom - umelecké dielo

Ručne kované zábradlie  strom - umelecké dielo s názvom Pokušenie - HAPPY END Jasná

Ručne kované zábradlie strom - umelecké dielo s názvom Pokušenie - HAPPY END Jasná

Kúpiť!Slnečnica ako bočná lampa - luxusná lampa - ručne kované svietidlo tvorí osvetlenie wellness v Grand Hotel Praha

Slnečnica ako bočná lampa - luxusná lampa - ručne kované svietidlo tvorí osvetlenie wellness v Grand Hotel Praha

Kúpiť!Ručne kovaný popolník - Vinič

Ručne kovaný popolník - Vinič